home page

BurunSayin bayim, burada mesele son derece açik.

Siz... Siz benim burnumsunuz!“Bu, bir burnun hikâyesidir; yasal sahibinin suratindan yok olup sirra kadem basan ve bagimsiz bir hayat sürmeye baslayan bir burnun hikâyesi.”

Binbasi Kovalev’in burnu bir sabah berber Ivan Yakovleviç’in ekmeginin içinden çikar. Sehirde müstesar kiliginda gezip tozan, pek çok söylentinin alip yürümesine neden olan ve Binbasi Kovalev’i hayli zor durumda birakan bu burnun ilginç hikâyesidir bize anlatilan.

On kitaplik HEPSI SANA MIRAS serisinin dokuzuncu kitabinda Nikolay V. Gogol’un essiz eseri Burun’u, Andrea Camilleri yeniden anlatiyor, Maja Celija resimliyor.


HEPSI SANA MIRAS serisi hakkinda:

PEKI YA BUGÜNÜN BÜYÜK YAZARLARI,

TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK HIKAYELERINI

SANA YENIDEN ANLATSA.

Unutulmakta olan klasikleri, bugünün büyük yazarlarinin yardimiyla çocuklarla bulusturmak. Iste HEPSI SANA MIRAS serisinin amaci bu. Ünlü Italyan yazar Alessandro Baricco'nun dünyanin dört yanindaki yazar dostlarini yardima çagirmasi ile ortaya çikmis bir "kurtarma botu". Umberto Eco'dan Jonathan Coe'ya, Dave Eggers'tan Ali Smith'e, günümüzün önemli yazarlari birer klasik seçip, bunlari sanki kendi çocuklarina anlatirmis gibi, etkileyici ama kolay anlasilir bir dille yeniden hikâyelendirdi. Üstelik zaman zaman kendi hayal güçleriyle zenginlestirmekten de kaçinmayarak. Ve yine günümüzün önemli çizerleri bu metinleri resimlediler.

HEPSI SANA MIRAS (özgün isim: Save The Story) serisinde anlatim dilinden görsel tasarima kadar her sey klasikleri çocuklara sevdirmek amaciyla tasarlandi. Ama saniriz yetiskinler de okurken büyük keyif alacaklar.

*

“Kuskum yok ki, bu seriyi okuyan bir çocuk edebiyat zevkinin yani sira, düsünme, insani ve hayati tanima konusunda da ömür boyu unutamayacagi bilgiler edinecektir.”
Dogan Hizlan – Hürriyet

“Gerçekten hadisenin kendisi masal gibi büyüleyici degil mi?”
Çaglayan Çevik – Hürriyet Keyif

Last modified Monday, November, 20, 2017